środa, 15 lipca 2015

Jak się zabrać za szybką naukę języka?

Jak się zabrać za szybką naukę języka?


Autor: gamcoder


Na pewno, tak samo jak większość, musisz nauczyć się jakiegoś języka obcego. Ale nie załamuj się - jest na to sposób, pozwalający zrobić to szybko, a nawet przyjemnie! Czytaj dalej...


Po pierwsze, musimy ustalić po co tak naprawdę się go uczysz. Tzn. czy potrzebujesz do swobodnej, w miarę potocznej komunikacji, czy też musisz zgłębić jakiś techniczny język.

W tym krótkim artykule założę, że uczysz się po to, aby móc się swobodnie komunikować, ale ten proces w każdym wypadku wygląda tak samo.


JAK SIĘ UCZYĆ?

Ok., w takim razie co musimy wiedzieć, aby swobodnie się komunikować? Odpowiedź jest jednoznaczna - SŁOWKA! Obserwacje wykazały, że wystarczająca jest znajomość 1000 najpopularniejszych wyrazów w danym języku. Jak zaraz zobaczysz, nie jest to dużo i można się ich bardzo szybko nauczyć.

Niezbędne tutaj jest poznanie tzw. technik szybkiej nauki. Dzięki ich wykorzystaniu, czas poświęcony na zapamiętanie jednego słówka zejdzie poniżej jednej minuty. Dla obliczeń zaokrąglimy jednak negatywnie do 1 minuty.

Z prostych obliczeń wychodzi nam, że potrzebujemy 1000 minut. Załóżmy, że jesteś osobą bardzo zapracowaną lub bardzo leniwą i dziennie wygospodarujesz tylko 10 minut na szybką naukę języka.

Czyli potrzebujemy 100 dni = 3 miesiące i 10 dni. Przyjmijmy, że dodamy do tego jeszcze 20 dni, na zapoznanie się z gramatyką i poczytanie czegoś tym języku (20 dni to zdecydowanie za dużo, wystarczy kilka dni).

Tak więc mamy 4 miesiące - a to tylko poświęcając 10 minut dziennie! Pomyśl co by było, gdybyś dziennie siedział nad językiem np. pół godziny!


RADA

Pozwól że w tym miejscu dam Ci radę z mojego doświadczenia w tej dziedzinie. Przygotuj sobie materiały do nauki przed przystąpieniem do niej.

Tzn. jeśli postanowiłeś, że za tydzień zaczynasz uczyć się np. hiszpańskiego w 2 miesiące to zanim zaczniesz, przygotuj już sobie listę 1000 słówek. Na szczęście jest dużo takich dostępnych w Internecie.

Może wydaje Ci się to nieistotną sprawą, ale uwierz mi, że może bardzo zahamować, albo nawet zupełnie zakończyć naukę.


TECHNIKI SZYBKIEJ NAUKI

Wspomniałem przedtem o technikach szybkiej nauki, ale nie wyjaśniłem czym one są i jak je stosować.

Nie będę ich tutaj dokładnie opisywał z powodu braku miejsca. Przedstawię tylko ogólny obraz. Jeśli ktoś chce je poznać, to zapraszam na moją stronę.

W wielkim skrócie, są to metody pozwalające na bardzo szybkie zapamiętywanie dowolnego typu informacji, w tym oczywiście słówek obcych. Ich skuteczność opiera się na tym, że zostały stworzone na podstawie procesów jakie zachodzą w ludzkiej pamięci i umyśle podczas uczenia się.

Dzięki temu, posługując się nimi nie uczymy się „na przekór" pamięci, jak ma to miejsce podczas nauki przez powtarzanie, lecz „w zgodnie" z nią - co daje niesamowite rezultaty. Bardzo gorąco zachęcam, żeby się z nimi zapoznać.


Autor pasjonuje się metodami na szybko naukę. Na swojej stronie http://www.uczsieszybko.pl napisał artykuł pt. szybka nauka języka

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz