środa, 15 lipca 2015

Poznaj sposoby na szybką naukę angielskiego

Poznaj sposoby na szybką naukę angielskiego


Autor: Szymon Maska2


Zapewne, tak jak wszyscy, pragniesz lub potrzebujesz szybko nauczyć się tego języka. Nie ma od tego ucieczki, ale da się zrobić to szybko i przyjemnie!


W tym zwięzłym artykule opiszę czym tak naprawdę jest nauka języka i jak sprawić, żeby był to prosty i szybki proces.


CZYM JEST NAUKA ANGIELSKIEGO?

No właśnie, co dokładnie rozumiesz przez „nauczenie się angielskiego"?

Zauważono, że do swobodnego posługiwania się dowolnym językiem na poziomie rozmów potocznych, wystarczy poznanie 800 -1000 słówek w danym języku.

Biorąc pod uwagę, że używasz technik szybkiej nauki, jesteś w stanie się ich bardzo szybko nauczyć.

Dopiszę tylko, że te 1000 słów to oczywiście musi być 1000 najpopularniejszych słów. Na szczęście są w Internecie takie listy dostępne za darmo. Np.:

http://tysiacslow.republika.pl/engpl1_0.html


JAK SIĘ ICH SZYBKO NAUCZYĆ?

Wspomniałem przed sekundą o technikach szybkiej nauki. Być może, a nawet prawdopodobnie o nich nie słyszałeś, dlatego krótko przedstawię czym one są.

Są to specjalnie opracowane metody pozwalające na bardzo szybkie zapamiętywanie wszelkiego typu informacji: od wielocyfrowych liczb jak np. 57091847109284095710294107924701 do słówek obcych.

Ich skuteczność jest związana z tym, że działają w oparciu o sposób funkcjonowania ludzkiej pamięci i umysłu, a nie przeciwko, jak ma to miejsce podczas nauki poprzez powtarzanie, czyli po prostu kuciu.

W wielkim skrócie polegają na obrazowym kojarzeniu ze sobą zapamiętywanych informacji. Za chwilę pokażę to na przykładzie słówka.


PRZYKŁAD Z ŻYCIA WZIĘTY

Powiedzmy, że chcesz zapamiętać słówko sausage czyt. sosydź - kiełbasa.

Najpierw musisz przedstawić te obce słówko w znanej Ci formie. O co mi chodzi? Może to wyglądać tak

Sos + bicz = sos bicz ~ sosydź

Teraz te dwa polskie słowa: sos i bicz, musimy zapamiętać i dodać do tego znaczenie.

Oglądnij w wyobraźni taki „filmik": wielka, gruba kiełbasa skacz na główkę do naczynia z sosem. Słyszysz chlupnięcie i widzisz jak sos rozbryzguje się na wszystkie strony.

Wtedy do naczynia z sosem zbliża się mroczny bicz i kilkoma szybkimi uderzeniami rozwala wazę na drobne kawałeczki.

Jeśli ujrzałeś te skojarzenia w wyobraźni, to właśnie zapamiętałeś to słówko! Nie zrażaj się, jeśli wydaje Ci się to głupie - nie miałem tu miejsca do długi opis, ale zachęcam do dokładniejszego poznania tych technik - na działają, mówię z doświadczenia.


Autor jest pasjonatem szybkiej nauki. Napisał artykuł pt. jak uczyć się angielskiego na swojej stronie http://www.uczsieszybko.pl

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz